Szybki ratunek dla kondycji włosów

Nasze włosy każdego dnia są narażone na różne czynniki zewnętrzne, które mogą być dla nich szkodliwe. Tak samo, uszkodzenia mechaniczne, stylizacja i niewłaściwa pielęgnacja, mogą pogarszać jakość włosów. Co zrobi, gdy włosy potrzebują natychmiastowego odżywienia, a Ty błyskawicznych rezultatów? Spróbuj maski do włosów i pomóż swoim włosom od razu.

Czynniki szkodliwe dla naszych pasm

Każdego dnia nasze włosy są narażone na różne czynniki zewnętrzne i te wynikające z niewłaściwej pielęgnacji. Lista jest naprawdę długa i znajduje się na niej wiele szkodliwych nawyków, brak ochrony przed warunkami atmosferycznymi i niewłaściwa pielęgnacja. Stylizacja na gorąco i używanie lokówek czy prostownicy, a także mocne suszenie, znacznie osłabia włosy. Tak samo jest z farbowaniem, prostowaniem i ondulacją, bo to właśnie te zabiegi są uznawane za najbardziej niszczące. W czasie słonecznych dni, promieniowanie UV negatywnie wpływa na nasze włosy i należy je chronić albo za pomocą kosmetyków albo choćby nakrycia głowy. Inne negatywne czynniki  zewnętrzne to wysoka wilgotność i zanieczyszczenie powietrza. Natomiast nic tak nie pomaga włosom jak właściwa dieta, bogata w składniki odżywcze, odpowiednie dla naszych kosmyków.

Jak szybko pomóc włosom?

Jeśli kondycja włosów jest kiepska i potrzebujemy je szybko wzmocnić, same szampony i odżywki to czasem zbyt mało. Dodatkowe i najlepsze rozwiązanie to maska do włosów. Dzięki niej, głęboko odżywisz włosy i dostarczysz im cennych substancji. Obecnie rynek kosmetyków do włosów jest bogaty i można tam znaleźć dużo produktów typu maski w zachęcających zapachach i kolorach. Arbuz, ananas, macadamia, banan, aloes, a może kakao? Możliwości jest naprawdę dużo, a to tylko wybrane substancje odżywcze. Wybieraj maski jak najbardziej naturalne w składzie, które są dopasowane do potrzeb Twoich włosów. Na przykład maska na bazie oleju z orzechów makadamia, pozwoli na mocną regenerację i odżywienie suchych pasm. Z kolei maska z odżywczym masłem kakaowym i olejem jojoba, wygładzi puszące się włosy i mocno je odżywi. Moc owoców jest zawsze ulgą dla włosów i pozwoli szybko je zregenerować i polepszyć ich kondycję. Regularne i dokładne stosowane masek daje najlepsze efekty.

Prawidłowe stosowanie maski do włosów

Przede wszystkim liczy się tutaj regularność. Jeśli zastosujesz maskę do swojego rodzaju włosów i robisz to regularnie, możesz cieszyć się pięknymi kosmykami. Maseczki na bazie olejów roślinnych, nawilżają włosy, maski proteinowe wzmacniają je, a te odżywiające, regenerują. Maska ułatwia rozczesywanie i dodaje kosmykom blasku i gładkości. Produkt nakładamy zazwyczaj na mokre włosy, aplikując go głównie na końcówki i na same włosy, unikając skóry głowy. Pamiętaj jednak, aby trzymać ją na włosach tyle, ile zaleca producent, bo tylko wtedy produkt ma szansę zadziałać jak najlepiej. Dokładne spłukanie jest także kluczowe dla włosów, aby ich niepotrzebnie nie obciążać. Dobrze dobrana maska na włosy to kosmetyk o ekspresowym działaniu, ale najlepiej stosować go regularnie.

Back to top button