Visit our store in English

Otulacz FIRST STEP Melanżowy róż Sleepee

119.00 zł

Darmowa dostawa na zamówienia od 300 zł

Informacje o produkcie:

Otulacz First Step - niezbędnik każdego rodzica! To produkt, który zaspokoi potrzeby Twojego dziecka.

Otulacz to sposób na uporządkowanie cyklu snu i czuwania dziecka poprzez odtworzenie tego, co noworodek poznał już w brzuchu mamy. Dziecko w fazie płytkiego snu wykonuje mimowolne ruchy, co często prowadzi do wybudzenia. Otulacz pomaga utrzymać kontrolę nad mimowolnymi drganiami rączek, przy okazji ułatwiając rozładowanie nagromadzonej w ciągu dnia energii. Jednocześnie w żaden sposób nie ogranicza ruchów dziecka,ponieważ wykonany jest z elastycznej dzianiny (92% bawełna, 8% elastan). Maluch może w otulaczu bez problemu wykonywać naturalne ruchy ramion, nóg i bioder.  Natomiast zamknięcie rączek dziecka wewnątrz otulacza nie tylko pomaga w przybraniu wygodnej, wyciszającej pozycji, ale też chroni malucha przed mimowolnym drapaniem się po twarzy.

W przeciwieństwie do większości tego typu produktów dostępnych na rynku, wewnętrzna strona otulacza nie ma struktury pętelkowej (nie wygląda jak lewa strona bluzy dresowej), przez co nie podrażnia wrażliwej skóry dziecka.

Otulacz First Step pasuje dla dzieci w przedziale 3- 6,5 kg.

WAŻNE: Otulacz First Step jest przeznaczony jedynie dla dzieci, ktore śpią na plecach!

Kilka wskazówek jak korzystać z Otulacza First Step

- Zacznij otulanie dziecka, w momencie kiedy jest najedzone, przebrane - spokojne. Przy pierwszych próbach otulania unikajmy momentów, w których dziecko jest bardzo zmęczone i wszystkie bodźce zewnętrzne mogą go drażnić

- Nie przegrzewaj dziecka! Latem wystarczy body na ramiaczka, a na to Otulacz First Step, natomiast w chłodniejsze miesiące założ dodatkowo pajacyk.

- Daj sobie i dziecku czas na przyzwyczajenie się do nowego sposobu otulania. Niektóre dzieci czują się komfortowo w nowym otulaczu już od momentu załozenia, ale są też takie, które potrzebują na to chwili.

Sposoby na wyciszenie dziecka:

1.     Włóż dziecko w otulacz

2.     Jeśli Twoje dziecko używa smoczka- daj mu go do possania

3.     Utul dziecko przytulając do piersi

4.     Delikatnymi ruchami ukołysz malucha

5.     Zaśpiewaj kołysankę lub włącz tzw. „biały szum“ (np. dźwięki suszarki, odkurzacza etc.)

6.     Odłoż dziecko do łóżeczka. WAŻNE: Pamiętaj, aby dziecko ubrane w otulacz kłaść ZAWSZE na plecach.

Producent: Sleepee

Copyright © 2018 Mamabu Sklepy internetowe